One Day JF už aj s divákmi v sále !!!

One Day JF už aj s divákmi v sále !!!
Plagát

25.6.2020, 20.00hod., Štúdio L+S, BA, SK   24.06.2020

„Konečne. Konečne máme tú úžasnú možnosť sa s divákmi stretnúť aj naživo. Keď hráte ako hudobník len pre ‚kamery‘ a nemáte možnosť priamej interakcie s divákom, je to ako také neosolené jedlo. Jednoducho nám divák chýbal,“ hovorí riaditeľ One Day Jazz Festivalu Martin Valihora. „Tentokrát už plánujeme koncertný večer takmer tak, ako keby žiadna koronakríza nebola. Hlavným hosťom večera je Peter Lipa, slovenský guru jazzu a blues, človek, ktorého si nesmierne vážim a vnímam jeho obrovský prínos pre našu hudobnú scénu. A rovnako tak ma teší, že náš zahraničný hosť, Bernhard Wiesinger z Rakúska, príde osobne. Všetci, teda návštevníci, hudobníci, technici, pracovníci divadla a ďalší, sa stretneme v unikátnom Štúdiu L+S. Krajší ‚reštart‘ som si ani nemohol vysnívať,“ dodáva.

Spevák Peter Lipa patrí na Slovensku k najznámejším predstaviteľom jazzovej hudby, má osobitý vokálny prejav, dôraz je kladený na text a jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues. Svoj ostatný album, Dobré meno, vydal na jar minulého roka a okrem skladby Motýľ sa do povedomia dostali aj ďalšie skladby z albumu – Problémy s problémami či 120/80. 25. júna zahrá v rámci One Day Jazz Festivalu so svojou kapelou Peter Lipa Band v zložení: Peter Lipa ml. - klávesové nástroje, Radovan Tariška - alt saxofón, Michal Šimko - basgitara a Miroslav Fedor - bicie nástroje.

Bernhard Wiesinger, hosť One Day Jazz Festivalu z Rakúska, vyštudoval pedagogiku a hru na saxofóne na konzervatóriu vo Viedni. Obe štúdiá ukončil s vyznamenaním. Absolvoval dva semestre na prestížnej Berklee College of Music v Bostone a titul Master of Arts v hre na saxofóne získal na Konservatorium Wien Privatuniversität. Wiesinger hral v rôznych častiach sveta – kontinentálnej Európe, Amerike i Číne. Svoj debutový album s názvom Notice That Moment, vydal až tento rok. Nahrával ho ešte vo februári 2019 v New Yorku s Kevinom Haysom, Scottom Colleym a Billom Stewartom.

Vstupenky na koncert One Day Jazz Festival A-Live v Štúdiu L+S sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk. Záštitu nad One Day Jazz Festival A-Live 2020 prevzal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Festival sa realizuje v spolupráci s 8 Slovenskými inštitútmi. V aktuálnej sezóne počas ôsmich koncertov od apríla do augusta prepája Slovensko s ôsmimi krajinami. Online stream bude aj tentokrát dostupný na stránke onedayjazz.sk.

Peter Lipa © Patrick ŠpankoPeter Lipa © Patrick Španko
Bernhard Wiesinger © Patrick ŠpankoBernhard Wiesinger © Patrick Španko

Kúpiť  |  Archív od roku 2005 - Jazzovinky Tlačová správa