Trojica Pospiš/Sillay/Nikitin predstavuje nový videoklip !!!

Trojica Pospiš/Sillay/Nikitin predstavuje nový videoklip !!!
Plagát

  27.11.2018

Nový videoklip ku skladbe Máš už silu ó duša pozýva do atmosféry albumu, ktorý srší energiou a oslovuje unikátnym spojením viacerých hudobných vplyvov. Réžiu originálneho komiksového videoklipu mal na starosti dlhoročný priateľ hudobnej trojice Pospiš/Sillay/Nikitin, filmár Peter Javor. Album Spev tebe vznikol v otvorenosti, slobode a veľkej úcte k hudobným žánrom ako sú: americký folk, soul, R´n´B, blues či gospel. Skladby spájajú texty amerického básnika Walta Whitmana.

„Je to energická skladba. Akýsi kontrast voči prvému singlu Amerika spieva. Máš už silu ó duša je našou ďalšou poctou zaoceánskej hudbe. Verím, že osloví aj poslucháčov,“ predstavuje nový singel Robert Pospiš. Režisér videoklipu Peter Javor nie je len náhodným človekom “zvonka“, spolu s hudobníkmi sa zúčastnil aj newyorského nahrávania. „Máš už silu ó duša je podľa mňa tak trochu skladbou o hľadaní seba. Približuje ľudskú snahu o súzvuk vnútorného a vonkajšieho sveta. Podobný bol z môjho pohľadu aj proces vzniku celého albumu. Hudobníci od začiatku hľadali spoločnú cestu, spoločnú slovensko-americkú dušu, ktorú zhmotnili do piesní. A ja som sa pokúsil ich spoločné „hľadanie" zhmotniť v tomto videoklipe, respektíve videokomikse“ hovorí autor nového videoklipu, Peter Javor.Spojenie albumu Spev tebe s komiksom sa ukázalo ako veľmi úspešné. Veď samotný obal albumu nakreslil jeden z najznámejších predstaviteľov tohto žánru na svete, autor komiksov o Nickovi Caveovi a Johnnym Cashovi, nemecký výtvarník Reinhard Kleist. Album Spev tebe je medzinárodnou hudobnou poctou básňam amerického velikána Walta Whitmana. Nahrávka vznikala priamo v básnikovom rodisku, v New Yorku, a hlavní hudobní tvorcovia Pospiš/Sillay/Nikitin ho za oceánom nahrali s elitami americkej hudby. Basgitarista Stanley Banks, klavirista a organista John Peters a bubeník Taru Alexander, patria k výrazným menám hudobnej scény a okrem iných hrali s umelcami ako Alicia Keys, Etta James, Aretha Franklin alebo George Benson.

Súčasťou zoskupenia je aj slovenská rodáčka s výnimočným soulovým hlasom, Hanka Gregušová alias Hanka G, ktorá už niekoľko rokov žije a tvorí v New Yorku. Nedávno pricestovala spolu s americkým bubeníkom Taru Alexander na Slovensko, aby spolu so slovenskými hudobníkmi odohrali niekoľko koncertov k novému albumu Spev tebe.

olaj Nikitin © Patrick ŠpankoNikolaj Nikitin © Patrick Španko
u Alexander © Patrick ŠpankoTaru Alexander © Patrick Španko