21. Trnavský jazzyk 2024 !!!

21. Trnavský jazzyk 2024 !!!
Logo

15. - 19.7.2024, Nádvorie + Hlavná ulica, TT, SK   05.07.2024

Začiatkom leta sa premení Trnava na malé New Orleans, pretože do Trnavy mieria prvotriedni svetoví hudobníci! Tohtoročný line-up Trnavského Jazzyka, festivalu, ktorý sa už dávno zapísal na festivalovú jazzovú mapu Slovenska výraznými písmenami, prinesie päť koncertných večerov. Jazzové hody sú od 15. júla do 19. júla 2024, od pondelka do piatku na dvoch miestach, ale koncerty sa časovo nebijú. Pre bližšie informácie sledujte web trnavskyjazzyk.sk

 

Prvýkrát si budete môcť na Jazzyk zakúpiť aj permanentku! Na Jazzyk zavítajú tento rok fantastickí umelci z Kuby, USA, Izraela, Azerbajdžanu, Čiech a chýbať nebudú ani známe tváre slovenskej jazzovej scény, ale aj DJ-i. Trnavský Jazzyk 2024 prinesie na pešiu zónu a Nádvorie - priestor súčasnej kultúry spolu 10 koncertov, kvalitných dídžejov, rôzne jazzové nárečia a teplé letné večery k tomu. Hudobný kokteil sa bude miešať počas celého týždňa v rôznych intenzitách. 21. ročník festivalu otvorí slovenská speváčka Katarzia so svojím novým albumom Šťastné dieťa. Program Jazzyku sa bude diať každý večer na dvoch pódiách. Na pešej zóne vás stretne jazz priamo na ulici, na Nádvorie sme pozvali výber svetovej hudby. Headlinerom Jazzyka bude tento ročník americký hudobník Mark Lettieri, ktorý aktuálne patrí k top piatim gitaristom na svete, čo potvrdzuje aj päť ocenení Grammy. Okrem účinkovania v hudobných projektoch ako Snarky Puppy je súčasťou aj skupiny Fearless Flyers. A Trnavu opäť navštívi aj Adam Ben Ezra, ktorý pred dvoma rokmi odohral v rámci Jazzyku jeden z najvýraznejších koncertov. Izraelský skladateľ a multiinštrumentalista je známy tým, že predefinoval a vdýchol nový život do hry na kontrabase. Tento rok príde v doprovode kubánskeho bubeníka Michaela Oliveru.

Adam Ben Ezra © Patrick ŠpankoAdam Ben Ezra © Patrick Španko
Michael Olivera © Patrick ŠpankoMichael Olivera © Patrick ŠpankoNa Jazzyku zaznejú žánre od klasického mainstreamu fusion, hip-hop, funk, soul, world music až po súčasný jazz. Chýbať nebude ani slovenská jazzová špička. Spolu s trubkárom Oskarom Törökom sa na pódiu predstaví aj Nikolaj Nikitin, Ľuboš Šrámek, Juraj Griglák a Matheus Jardim, ktorí zaručia silný hudobný zážitok. Jazzyk festival ukončí vo veľkom štýle spolu s oceňovaným klávesovým maestrom Isfarom Sarabským z Azerbajdžanu, ktorý sa doma teší veľkej popularite aj vďaka jeho ethno-jazzu a pomaly si podmaňuje aj európsku jazzpvú scénu! Festival Trnavský Jazzyk je o veľkých menách, ale aj tom, že kráčate po ulici so zmrzlinou a zrazu narazíte na jazzový koncert priamo na pešej zóne. Od pondelka do piatku sa budú miešať do zvuku bicyklových zvončekov, džavotu detí a fontán jazzové variácie priamo na hlavnej tepne Trnavy. Pešia zóna ožije kapelami ako Tibor Feledi Kairos Quintet či kapelami, ktoré vznikli fúziou s českými umelcami. Slovensko - brnenská fúzia Oliver Kucharovič Quartet spája jazz, groove, rock a funk do moderného počúvateľného kabátu. Nenechajte si ujsť ani skvelú pouličnú dávku energie s The Dixie Hot Licks. Zoskupenie z Plzne spája starodávny jazz s moderným dixielandovým zvukom. Vstup na všetky koncerty na pešej zóne je voľný.

Oskar Török © Patrick ŠpankoOskar Török © Patrick Španko
Nikolaj Nikitin © Patrick ŠpankoNikolaj Nikitin © Patrick ŠpankoJazzyk aj pre deti - festival myslel aj na najmenších. Špeciálne pre deti vystúpi v piatok Teáter Komika - Concerto Klaunico. Adrián Ohrádka, klaun Adyno, kedysi vystupoval v slávnom cirkuse, ale jeho talent ho zaviedol do cestu virtúzoa. Najmenším tak predvedie komickým spôsobom rôzne hudobné nástroje a interaktívnym humorom ich vtiahne priamo do deja.
 

FESTIVALOVÝ PROGRAM
Nádvorie - Priestor súčasnej kultúry // Jazzyk pred radnicou
PONDELOK 15.7. 2024:                               19:00 - Alan Bartuš Born in Millenium
20.00 - Katarzia
21.30 - DJ Kinet

UTOROK 16.7.2024:                                    19:00 - Tibor Feledi Kairos Quintet
20.00 - Oskar Török sextet
21.30 - Vulgar Vegetable

STREDA 17.7.2024:                                      19:00 - Dixie Hot Licks
20.00 - Mark Lettieri Group (US)
21.30 - DJ Shakul

ŠTVRTOK 18.7.2024:                                    19:00 - Oliver Kucharovič Quartet
20.00 - Adam Ben Ezra a Michael Olivera (IL, CU)
21.30 - DJ Beyuz

PIATOK 19.7.2024:                                        19:00 - Teáter Komika – Concerto Klaunico
20.00 - Isfar Sarabski quartet (AR)
21.30 - DJ Adam Kvasnica

Viac info na: www.trnavskyjazzyk.sk

Tibor Feledi © Patrick ŠpankoTibor Feledi © Patrick Španko
Oliver Kucharovič Quartet © Patrick ŠpankoOliver Kucharovič Quartet © Patrick Španko
Isfar Sarabski © Patrick ŠpankoIsfar Sarabski © Patrick Španko
Alan Bartuš © Patrick ŠpankoAlan Bartuš © Patrick Španko

Kúpiť  |  Archív od roku 2005 - Jazzovinky Tlačová správa