BA - Andrea Manzoni Trio !!!

BA - Andrea Manzoni Trio !!!
Andrea Manzoni Trio

27.9.2018, 19.00hod., Slovenský rozhlas, BA   01.08.2018

ANDREA MANZONI, rodák z Milána, je klavirista, skladateľ a producent, predstaviteľ novej hudobnej generácie, ktorý sa štýlovo pohybuje na pomedzí jazzu, elektroniky, rocku a filmovej hudby. Manzoniho tvorba, ktorú so svojim triom prezentuje, odkazuje na formácie ako The Bad Plus, Esbjörn Svensson Trio a Tingvall Trio, od ktorých sa však odlišuje vďaka svojmu charakteristickému prejavu. Počas svojej kariéry vystúpil na renomovaných pódiách na celom svete, ako napríklad v Carnegie Hall v New Yorku, Saint Martin in the Fields v Londýne, v rímskom Auditorium Parco della Musica, v Arts Center v Hongkongu, v Acropolium v Kartágu Cartagine, tuniskom Theatre Municipal di Tunisi, milánskom Blue Note a na mnohých festivaloch, ako hongkonský ISEA2016, Luminate Festival v Cambridge či Heineken Jamminʼ Festival (najvýznamnejší hudobný open air festival v Taliansku), pričom nahrával aj pre televízie a rádiá ako RSI Swiss Radio TV, France 2, France Inter, Europe 1. Andrea Manzoni je víťazom početných hudobných súťaží ako napr. Yamaha Music Competition Italia.

Manzoni si zahral s hudobníkmi ako Aldo Romano, Jan Bang, Lawrence D. Butch Morris, Irene Grandi a s mnohým inými. Študoval klasickú hudbu pod vedením umelcov ako Nazzareno Carusi, Tiziano Poli, Antonio Ballista, ako aj jazz s učiteľmi ako Franco D‘Andrea a Stefano Battaglia. Spolupracoval s producentom Peterom Walshom (Stevie Wonder, Peter Gabriel, Simple Minds atď.)
 
VIDEN SPASSOV sa narodil v Sofii. Tento kontrabasista a multištrumentalista študoval klasickú hudbu na konzervatóriu v Aoste, jazz na Cemm v Miláne a ako zvukový technik a aranžér na Scuola di Alto Perfezionamento Musicale v meste Saluzzo. Spolupracoval so Sai Symphony Orchestra a PianoLink Philharmonic Orchestra v Miláne. Počas kariéry vystupoval v rôznych jazzových i rockových zoskupeniach a spolupracoval s umelcami ako Dave Sixx, Jacopo Massa, Illacrimo a inými osobnosťami talianskeho undergroundu.
 
ANDREA BECCARO sa narodil v Bielle, pôsobí ako skladateľ a aranžér, ktorý používa bicie nástroje ako svoj hlavný vyjadrovací prostriedok. Študoval hru na klasické perkusie s Francom Campionim a na bicie s Francom Rossim a Alfredom Golinom. Je absolventom Musicians Institute v Los Angeles, kde študoval s hudobníkmi a pedagógmi ako Joe Porcaro, Steve Houghton, Gary Hess, Ralph Humphrey, Casey Scheuerell. Jeho hudobná činnosť zahŕňa komponovanie pre video, film a dokumenty, ako aj nahrávanie s hudobníkmi ako Andrea Manzoni, Natalia Skvortsova a Popa Chubby.


 
Andrea Manzoni Trio zavíta v rámci svojho európskeho turné prvýkrát aj na Slovensko!

Dátum: štvrtok 27.9.2018
Čas: Od 19:00 do 20:10
Organizátor: Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave
Miesto: Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava

Vstup voľný až do vyčerpania kapacity sály.

Miesto si môžete rezervovať na stránke Talianskeho kultúrneho inštitútu:
https://iicbratislava.esteri.it/iic_bratislava/sk/gli_eventi/calendario/2018/09/andrea-manzoni-trio-jazz_0.html

Andrea Manzoni TrioAndrea Manzoni Trio
Andrea ManzoniAndrea Manzoni

Kúpiť  |  Archív od roku 2005 - Jazzovinky Tlačová správa