BA: Koncert k 70 narodeninám Joža Barinu !!!

BA: Koncert k 70 narodeninám Joža Barinu !!!
Plagát

21.4.2018, 18.00hod., DK Lúky, BA   15.04.2018

Jozef Barina oslavuje 70. narodeniny. Táto legendárna postava slovenského bigbítu 60-tych rokov je spojená s účinkovaním v hudobnej skupine The Players, ktorá hrala prevažne inštrumentálnu hudbu. Skupinu založil spolu s kamarátmi, ktorí pochádzali z rovnakého domu v centre Bratislavy. Ďalšou hudobnou zástavkou bola kapela For Meditation, neskôr premenovaná na The Meditating Four. K raketovému nástupu na scénu mu dopomohol výrazný a nezameniteľný hlas a popularitu si získal vďaka skladbám ako Šťastie, Meditácia nad vášňou alebo Hej, pán doktor! Dnes už legendárna skupina nemala dlhé trvanie a v roku 1970 dostala dlhoročný dištanc za údajne protištátny text piesne Purpurový smútok po televíznom vystúpení v relácii Bumerang komikov Lasicu a Satinského.

Pri príležitosti 70. narodenín sa bude konať v sobotu, 21.4.2018 o 18.00 hod. v kultúrnom dome Lúky na Vígľašskej ulici v bratislavskej Petržalke koncert spojený s prezentáciou limitovanej edície LP platne obsahujúcej autentické nahrávky vrcholného obdobia For Meditation z rokov 1969 - 1970. Dlhohrajúci vinylový hudobný nosič vydáva vydavateľstvo CS Music a do distribúcie sa kvôli oneskoreniu výroby dostane až o mesiac neskôr. Jožo Barina sa na pódiu po dlhej dobe stretne s pôvodným spoluhráčom zo skupiny The Players - Jurom Jurigom a neskôr sa predstaví so svojou novovytvorenou zostavou Barina & his Rock band a množstvom hudobných hostí. Hold Barinovi vzdajú Dano Heriban trio, skupiny Blues Mother In Law, Grapefruit Death, Juraj "Dura" Turtev & Blues Club, Peter „Peci“ Uherčík alebo Čenkovej deti. Popri spomienkach, gratuláciách a koncertoch sa Barinovi splní dávny veľký sen - zaspieva si spolu so speváckym zborom Lúčnice.

Podujatím bude sprevádzať Marián Slovák a finančne ho podporili Bratislavský samosprávny kraj, Miestny úrad Bratislava-Petržalka a SOZA. Program doplní aj výstava obrazov akademického maliara Milana Herényiho s hudobnou tematikou a niekoľko prekvapení.

Kúpiť  |  Archív od roku 2005 - Jazzovinky Tlačová správa