Bleskový rozhovor s Lukášom Oravcom !!!

Bleskový rozhovor s Lukášom Oravcom !!!
Lukáš Oravec © Patrick Španko

  02.04.2018

Už teraz vo štvrtok začína festivalové turné projektu slovenského jazzového trubkára Lukáša Oravca! Ten je veľmi agilný nielen ako interprét, ale aj ako skladateľ a manager, pretože každý rok koncertujú s jeho skupinou Lukáš Oravec Quartet minimálne dvaja či traja špičkoví zajraniční či rovno americkí sólisti! Turné sa koná v Čechách a na Slovensku a pozvanie na spoluprácu tentoraz prijal mimoriadny hosť a to hviezdny 43-ročný klavirista Aaron Goldberg zo Spojených štátov severoamerických. Aaron už na Slovensku niekoľko razy vystupooval, spomeňme napríklad jeho pôsobenie v skupine Joshua Redmana na festivale Bratislavské jazzové dni 2013. Vystúpi aj najlepšia česko - slovenská jazzová rytmika: Tomáš Baroš - kontrabas a Marián Ševčík - bicie nástroje.

Aaron Goldberg © Patrick ŠpankoAaron Goldberg © Patrick Španko
Lukáš Oravec © Patrick ŠpankoLukáš Oravec © Patrick Španko* Lukáš, Ty si známy tým, že si na svoje turné pozývaš viac ako zaujímavých hostí. Z klaviristov to doteraz boli napríklad Pavel Wlosok, Danny Grissett, Kálmán Oláh, ... Teraz na nadchádzajúce turné v apríli to bude americký klavirista Aaron Goldberg. Prečo práve on? Čím vyniká Aaron nad ostatnými?
 
Lukáš Oravec: "Nepovedal by som "nad ostatnými", je to výnimočný klavirista. Evidujem ho už roky, pár jeho albumov mám napočúvaných, ako lídra, tak i sidemana. Vyniká svojou klavírnou brilantnou technikou, má silný podpis, imponuje mi jeho zdravý základ v tradícii a moderný pohľad na interpretáciu, aranžovanie či kompozíciu. Hodí sa mi do konceptu a veľmi sa teším na spoluprácu."

* Takisto máš vo zvyku využiť prítomnosť takéhoto jedinečného hosťa aj na nahrávanie albumu. Bude to aj v tomto prípade s Aaaronom?
 
LO: "Občas áno. Momentálne neplánujeme nahrávať nové CD, ale plánujem to na budúci rok! A pozývam všetkých záujemcov o kvalitný jazz na jeden zo štyroch koncertov Lukáš Oravec Quartet s jedinečným hosťom, americkým klaviristom Aaaronom Goldbergom."

Lukáš Oravec Quartet & Aaron Goldberg Tour !!!
5.apríl - Trutnov, festival Jazzinec (CZ)
6.apríl - Žilina, festival Bratislavské jazzové dni v Žiline (SK)
7.apríl - Piešťany, La Musica Club (SK)
8.apríl - Brno, Jazzfest Brno (CZ)

Marián Ševčík © Patrick ŠpankoMarián Ševčík © Patrick Španko
Tomáš Baroš © Patrick ŠpankoTomáš Baroš © Patrick Španko