Bratislava Hot Serenaders present Jean Goldkette - I Like That !!!

Bratislava Hot Serenaders present Jean Goldkette - I Like That !!!
LP Bratislava Hot Serenaders

  13.11.2020

Jesenný návrat pandémie Covid-19 zrušil koncertný kalendár mnohých súborov a väčšina hudobníkov zostala doma. Obľúbený hot jazzový orchester Bratislava Hot Serenaders, v snahe odškodniť svojich fanúšikov za zrušené koncerty, vydal raritný vinyl. Ide o druhý vinyl v histórii tohto orchestra a obsahuje desať skladieb, vybraných z albumu (CD) I Like That, ktorý Bratislava Hot Serenaders vydali v roku 2018. Vinyl je poctou fenomenálnemu kapelníkovi Jeanovi Goldkettovi, ktorý je považovaný za jedného z najlepších jazzových bandleadrov. „V jeho orchestroch hrali najlepší jazzmeni a o repertoár sa mu starali najlepší aranžéri. V oblasti synkopického jazzu patril medzi najvýraznejšie osobnosti a náš vinyl je výberom toho najlepšieho, čo so svojim orchestrom hral,“ približuje pozadie vzniku raritného vinylu trubkár a líder slovenského orchestra, Juraj Bartoš.

 

Bratislava Hot Serenaders predstavili Goldkettov repertoár v roku 2018 na turné v Spojenom kráľovstve. Hudobníci na ňom najazdili 7.000 kilometrov a na svoje koncerty pritiahli niekoľko tisíc fanúšikov. Len škótska sála Edinburgh Festival Theatre privítala vo svojich priestoroch viac než 1.000 návštevníkov. Pozitívne ohlasy získal ako album samotný, tak aj vypredané koncerty. „Bratislava Hot Serenaders uskutočnili v rámci ich štvrtého britského turné vítaný návrat do Eastleighu. V priebehu týchto dní hrali pred preplnenými sálami po celej krajine a zároveň naberali rastúcu armádu nových fanúšikov,“ zmienil sa o ansámbli britský denník Southern Daily Echo. Pozitívne hodnotenie pridáva aj Rebeat Artist Camp, ktorý sa pochvalne vyjadruje na adresu albumu I Like That: „Toto CD je venované jednému z najlepších orchestrov 20. rokov, pod vedením Jeana Goldketta. Všetky čísla sú prepracované nota po note z prepisov originálnych 78 rpm nahrávok. Budete sa cítiť, akoby ste sedeli v prvom rade alebo tancovali rovno na pódiu!“

Juraj Bartoš © Patrick ŠpankoJuraj Bartoš © Patrick Španko
Bratislava Hot Serenaders © Patrick ŠpankoBratislava Hot Serenaders © Patrick Španko

Zrušené letné turné v Spojenom kráľovstve a jesenné koncerty na Slovensku, mali byť otvorením novej koncertnej sezóny orchestra Bratislava Hot Serenaders. „Tá mala byť oslavou 30. výročia založenia nášho orchestra a okrem úspešného programu, zostaveného z repertoáru Jeana Goldketta, mali vo vystúpeniach zaznieť aj nové skladby a najmä slovenská tvorba,“ vysvetľuje Miloš Stančík, spevák a manažér Bratislava Hot Serenaders. „Vinyl Bratislava Hot Serenaders presents Jean Goldkette je výberom toho najlepšieho, čo z repertoáru Jeana Goldketta hráme. Veríme, že naši fanúšikovia ho prijmú ako náhradu za zrušené koncerty a na budúci rok sa s nimi stretneme na koncertoch a spoločne naživo oslávime tridsiate výročie založenia orchestra,“ dodáva Miloš Stančík.

Bratislava Hot Serenaders © Patrick ŠpankoBratislava Hot Serenaders © Patrick Španko
Miloš Stačík a  ukulele © Patrick ŠpankoMiloš Stačík a ukulele © Patrick Španko

Kúpiť  |  Archív od roku 2005 - Jazzovinky Tlačová správa