Cestovanie v čase na Golden Age festivale !!!

Cestovanie v čase na Golden Age festivale !!!
Plagát

8.9.2018, 19.00hod., V-klub, BA   06.09.2018

V sobotu 8. septembra 2018 sa v bratislavskom V-klube uskutoční už piaty ročník medzinárodného festivalu tradičného jazzu a swingu. GOLDEN AGE FESTIVAL je jediný medzinárodný festival na Slovensku, ktorý sa zameriava na interpretáciu hudby z počiatkov vzniku jazzu, jeho tzv. zlatej éry (Golden Age). Zoskupenia, ktoré organizátori na festival pozývajú, sú vyberané s veľkými nárokmi na kvalitu. Tento rok za môžu návštevníci tešiť na účinkujúcich z USA, Maďarska, Poľska a Slovenska. Po koncerte nasleduje už tradičná improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich, ktorá sa teší veľkej obľube poslucháčov, ale aj samotných hudobníkov.

Riaditeľ festivalu, klavírny virtuóz s medzinárodným renomé a saxofonista, Ladislav Fančovič, o piatom ročníku festivalu povedal: „Som nesmierne rád, že sa k nám na festival po dvoch rokoch vracia Hot Jazz Band z Maďarska, ktorý považujem za jedno z najlepších autentických telies starého jazzu na svete. V ich podaní budete počuť skutočne autentický hot jazz z 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia a dokonca aj rozkošné maďarské piesne z tohto obdobia, ktoré si počas svojich štúdií v Budapešti určite pospevoval aj mladý František Krištof Veselý.

Vyvrcholením večera bude poľské zoskupenie Jazz Band Ball Orchestra, ktoré už vyše 50 rokov prináša divákom po celom svete tradičný jazz na špičkovej úrovni. Na Golden Age Festival prídu aj so svojim špeciálnym hosťom z USA – klaviristom, spevákom a skladateľom Stanley Breckenridgeom, ktorý svojou energiou a prirodzeným skvelým jazzovým prejavom strhne divákov do ozajstného virvaru. Trojicu účinkujúcich už tradične uzavrie náš domáci Fats Jazz Band, ktorý tento rok ponúkne návštevníkom viaceré novinky v repertoári a predstaví aj unikátny, raritný nástroj bas saxofón. Všetky nástroje nášho orchestra sú originálne kúsky z 20-tych až 40-tych rokov, na čo sme veľmi hrdí.“ - dodal Fančovič.

Miesto konania: V-klub, Nám. SNP 12, Bratislava.
Začiatok koncertu: o 19:00 hod.
Program:
19:00 FATS JAZZ BAND (SK)
20:20 Hot Jazz Band (HU)
21:40 Jazz Band Ball Orchestra (PL) & Stanley Breckenridge (USA)
Na záver skvelá improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Jazz Band Ball Orchestra © Patrick ŠpankoJazz Band Ball Orchestra © Patrick Španko
Ladislav Fančovič © Patrick ŠpankoLadislav Fančovič © Patrick Španko

Kúpiť  |  Archív od roku 2005 - Jazzovinky Tlačová správa