Fotoreport - milá spomienka na Doda !!!

Fotoreport - milá spomienka na Doda !!!
Jozef Dodo Šošoka © Patrick Španko

14.11.2018, Design factory, BA   19.11.2018

V stredu v bratislavskom Design factory sme sa zišli všetci tí, ktorí si chceli uctiť Jozefa Doda Šošoku! Pretože už je to 10 rokov, čo od nás odišiel do jazzového neba! Myslím, si, že práca Doda Šošoku je po dnes nedocenená, čo všetko pre slovenský jazz, mladých jazzmanov i slovenskú jazzovú scénu urobil! Pozýval k sebe do skupiny mladých jazzmanov (Suchomel, Gajlík, Krajňák, Michal Bugala, Bartuš, ...) na koncertovanie, či zahraničné turné. A takisto priviezol na Slovensko nespočetné množstvo skvelých a mnohorazy svetových jazzmanov, aby u nás koncertovali!

Trio DouDou © Patrick ŠpankoTrio DouDou © Patrick Španko
Alan Bartuš Trio © Patrick ŠpankoAlan Bartuš Trio © Patrick Španko
Piotr Baron © Patrick ŠpankoPiotr Baron © Patrick Španko
Piotr Baron Quartet © Patrick ŠpankoPiotr Baron Quartet © Patrick ŠpankoHostiteľom večera bol jeho syn Andrej, ktorý pozval nielen jazzové skupiny a sólistov na vystúpenia a jam session, ale s pomocou Ivana Köhlera predstavil i výstavu fotografií Doda Šošoku. Prispeli do nej svojimi fotografiami títo fotografi:  Pavel Kastl, Jozef Uhliarik, Ivan Köhler a jeho syn Richard, Leo Redlinger, Juraj Bartoš i moja maličkosť. Po stenách oboch miestností – koncertnej i kaviarenskej, boli portréty, zábery z koncertov i súkromného života Doda Šošoku. Archívne i dobové, ale i tie z posledných týždňov jeho života.

Alan Bartuš a Anka Hortová © Patrick ŠpankoAlan Bartuš a Anka Hortová © Patrick Španko
Július Illeš a Ján Hajnal © Patrick ŠpankoJúlius Illeš a Ján Hajnal © Patrick Španko
Andy Hric a Ivan Köhler © Patrick ŠpankoAndy Hric a Ivan Köhler © Patrick Španko
Hanka G s kamoškami © Patrick ŠpankoHanka G s kamoškami © Patrick ŠpankoCelý spomienkový večer otvorilo DouDou Trio, kde popri Thiery Ebamovi a Frédéric Miskiewiczovi na africký bubon hral i Andrej Šošoka, ktorý by tak chcel nadviazať na otcove hranie. Potom už prišla na pódium mladá jazzová krv – Alan Bartuš Trio, ktoré nám zahralo skladby svojho 17-ročného leadra. Hosť z Poľska – Piotr Baron si vyskladal svoje kvarteto z klaviristu Gaba Jonáša, kontrabasistu Tomáša Gaštana Baroša z Prahy a priamo z New Yorku prišiel bubeník Taru Alexander, s ktorým priletela Hanka Gregušová. Ale tá v tento večer mala vystúpenie v duu s Ondrejom Krajňákom v Trenčíne, takže logicky prišli až na jam session. Neskoršie sa k medzinárodnému kvartetu pripojil aj saxofonista Rado Tariška.

Gabo Jonáš © Patrick ŠpankoGabo Jonáš © Patrick Španko
Taru Alexander © Patrick ŠpankoTaru Alexander © Patrick Španko
Tomáš Gaštan Baroš © Patrick ŠpankoTomáš Gaštan Baroš © Patrick Španko
Rado Tariška © Patrick ŠpankoRado Tariška © Patrick ŠpankoHudobníci sa bavili na pódiu, poslucháči a diváci v hľadisku. Dobrá nálada vládla aj v druhej miestnosti kaviarenského typu, kde sa spomínalo nielen na Doda a príhody s ním, ale oprašovali sa stretnutia a známosti, či vytvárali sa nové priateľstvá. Boli sme tam taká jedna veľká jazzová rodina! Tak takto sme si uctili Doda!

Taru a Hanka G © Patrick ŠpankoTaru a Hanka G © Patrick Španko
Dorota Nôtová a Frédéric Miskiewicz © Patrick ŠpankoDorota Nôtová a Frédéric Miskiewicz © Patrick Španko
Zákulisie jazzmanov © Patrick ŠpankoZákulisie jazzmanov © Patrick Španko
Michal Šelep a Janka Gavčová s kamoškou © Patrick ŠpankoMichal Šelep a Janka Gavačová s kamoškou © Patrick Španko
Kaviareň s fotovýstavou © Patrick ŠpankoKaviareň s fotovýstavou © Patrick Španko
Gabo Jonáš a kamošmi © Patrick ŠpankoGabo Jonáš a kamošmi © Patrick Španko
Nahrávanie rozhovorov - Ivan a Andrej Šošoka © Patrick ŠpankoNahrávanie rozhovorov - Ivan a Andrej Šošoka © Patrick Španko
Ivan a maturantky © Patrick ŠpankoIvan a maturantky © Patrick Španko
Jamovali aj Luboš Šrámek a Juraj Griglák © Patrick ŠpankoJamovali aj Luboš Šrámek a Juraj Griglák © Patrick Španko
... či Taru a Piotr © Patrick Španko... či Taru a Piotr © Patrick Španko