Famózny David Hodek !!!

Famózny David Hodek !!!
Dávid Hodek © Patrick Španko

  04.10.2017

Čerstvý dvadsiatnik, bubeník a aj spevák David Hodek je ďalším slovenským jazzmanom a pre zajímavosť bubeníkom, ktorý robí Slovensku v zahraničí, ale aj doma, veľkú a hlavne pozitívnu reklamu! Stretli sme sa v piatok 29. septembra 2017 na Jazz & Wine International Jazz Festivale Leibnitz 2017 v rakúskom meste Leibnitz. On samozrejme na pódiu a ja v hľadisku. On ako hudobník a ja ako novinár.  

David Hodek je nielen momentálne veľmi zaneprázdnený svojimi interpretačnými aktivitami. Do Leibnitzu prišiel priamo z Austrálie, kde odohral s americkým saxofonistom Ericom Wyattom, venezuelským klaviristom Benitom Gonzalesom a austrálskym kontrabasistom Warwickom Alderom štyri koncerty, ktorým predchádzali ešte dva v Kuala Lumper v Malajzii.

No a aby toho nebolo málo, z Leibnitzu sa ponáhlal do Budapešti, kde na druhý deň v sobotu mal hrať s maďarským skladateľom a klaviristom Tzumo Arpádom, na krste jeho nového albumu. Ešte sa vrátiml k rakúskemu vystúpeniu - David hral v triu so saxofonistom a spevákom Soweto Kinchom a kontrabasistom Fergus Irelandom. Asi pred pol rokom Davidovi volal Soweto – poznajú sa totiž už niekoľko rokov, či by neprišiel zahrať na krst jeho nového albumu do Londýna. David prišiel a dá sa povedať, že už zostal. Zostal hrať v Triu Soweto Kincha a koncertujú spolu niekoľko razy do mesiaca! Aj ostatní moji zahraniční kolegovia - novinári oceňovali Davidov timeing, schopnosť počúvať a reagovať na hru kolegov, jeho invenciu, ... A keď sa ešte dozvedeli, že má iba 20 rokov – tak tomu nechceli veriť a veľmi ho chválili! 

Vďaka ti David za skvelú hudbu a za výbornú reprezentáciu!