Cenu Ladislava Martoníka 2018 za jazz získal ... ???

Cenu Ladislava Martoníka 2018 za jazz získal ... ???
Ján Hajnal © Patrick Španko

  06.09.2018

Každý rok sa udeľujú Ceny Hudobného fondu! V 6 rôznych oblastiach za rôzne výkony a prínosy v oblasti hudobného folklóru, vážnej, jazzovej a dychovej hudby. Predstavitelia Hudobného fondu slávnostne odovzdali ceny Hudobného fondu 2018 dnes vo štvrtok 9. septembra 2018 popoludní v Zichyho paláci v Bratislave! Prišli všetci ocenení - aj s výdatnou podporou roddiných príslušníkov, zástupcov médií elektronických i printových a nechýbal ani 1.slovenský jazzový online magazín skjazz.sk!
 
Nás samozrejme zaujíma najviac Cena Ladislava Martoníka, ktorú za rok 2018 získal na odporúčanie Rady Slovenskej jazzovej spoločnosti skladateľ, aranžér a klavirista Ján Hajnal! Cenu Ladislava Martoníka získal za celoživotný prínos pre slovenský jazz!

Preberanie ceny Ladislava Martoníka © Patrick ŠpankoPreberanie ceny Ladislava Martoníka © Patrick Španko
Matúš Jakabčic a Ján Hajnal © Patrick ŠpankoMatúš Jakabčic a Ján Hajnal © Patrick Španko

Tradícia založená v roku 1963 sa pôvodne týkala iba cien za hudobné dielo a koncertné umenie. Neskôr pribudli aj ceny v ďalších hudobných žánroch. Od roku 1991 Hudobný fond udeľoval ročne 6 cien v oblasti vážnej hudby, folklóru, džezu a dychovej hudby. Hudobný fond od roku 2018 pridal k oceneniam aj oblasť populárnej hudby a pomenoval ju po jej nestorovi Gejzovi Dusíkovi. Cenu Gejzu Dusíka získal ako prvý Pavol Zelenay za celoživotnú významnú skladateľskú a publicistickú činnosť. Veď aj pán Zelenay trochu patrí do našej jazzovej rodiny!

Gratulujeme!

Pavol Zelenay  © Patrick ŠpankoPavol Zelenay © Patrick Španko
... s dlhoročným kamarátom Petrom Smékalom  © Patrick Španko... s dlhoročným kamarátom Petrom Smékalom © Patrick Španko