Nový jazzový festival v Šamoríne !!!

Nový jazzový festival v Šamoríne !!!
Logo

27. - 28.7.2018, 20.00hod., Mozi restaurant, Šamorín, SK   11.07.2018

V Šamoríne ani v lete nebude chýbať jazzová hudba! Mozi.club a Jazz Club DS nás pozývajú na novovzniknutý SamariaJazz. Predstavia sa slovenské i maďarské zoskupenia a jedna formácia bude dokonca zmiešaná. Môžeme očakávať mladícky elán, ale nebude chýbať anoi dlhoročná skúsenosť aj na mjedzinárodných pódiách. V piatok od 20. hodiny dve kapely a v sobotu tiež od 20. hodiny dokonca tri skupiny. Prídite povzbudiť tých svojich a okúsiť a spoznať nových!


Piatok 27. júl 2018, 20:00 hod.:
AMC Trio Unit (SK) Zoskupenie troch hudobníkov medzinárodného formátu. Vo svojich kompozíciách prekračujú rámec akýchkoľvek zaužívaných jazzových postupov a siahajú po rôznožánrových hudobných zdrojoch.

Borbėly-Dresch Quartet (H) Spoločná formácia dvoch najvýraznejších etno-jazzových inštrumentalistov Maďarska. V ich hudbe nachádzame stopy jazzu a folklórnej hudby Karpatskej kotliny.

Mihály Borbély © Patrick ŠpankoMihály Borbély © Patrick Španko
AMC Trio © Patrick ŠpankoAMC Trio © Patrick Španko

 

Sobota 28. júl 2018, 20:00hod.:
Farkas Attila trio (SK/H) Jeden z najnadanejších predstaviteľov mladej generácie si pozval do tria podobne nadaných spoluhráčov. Na programe majú hlavne jazzové štandardy.

The Grand Buffet (SK) Nový projekt Petra Lipu mladšieho spája elektroniku, hip hop, soul a funk do fascinujúceho hudobného kontextu.
 
Vintage Dolls (H) Vokálne trio s programom tanečnej hudby tridsiatych a štyridsiatych rokov, inšpirované hudbou Andrews Sisters a Boswell Sisters.

Mihály Dresch © Patrick ŠpankoMihály Dresch © Patrick Španko
Peter Lipa Jr. © Patrick ŠpankoPeter Lipa Jr. © Patrick Španko